Výzkum a vývoj obecně

Od roku 2012 jsme do vývoje řady našich produktů nové generace (NGP), např. elektronických cigaret a zahřívaných tabákových výrobků, investovali přibližně 2,5 mld. USD. Díky významným investicím do výzkumu a vývoje můžeme dodávat inovace, které uspokojí nebo budou předjímat preference spotřebitelů.

Výzkum a vývoj je významnou součástí naší podnikatelské činnosti a je tomu tak více než 60 let. Středisko výzkumu a vývoje společnosti British American Tobacco má sídlo ve Spojeném království a funguje v Southamptonu a v Cambridge.

Naším cílem je vyvíjet řadu potenciálně méně škodlivých tabákových a nikotinových výrobků, včetně tradičních cigaret, zařízení na zahřívání tabáku a elektronických cigaret. Hlavním cílem vývoje výrobků je poskytnout spotřebitelům i regulátorům důvěru v jejich kvalitu a funkčnost a vysvětlit jim jejich potenciální rizikový profil.

Běžně se v rámci výzkumu zaměřujeme na tradiční cigarety, analýzu chemického složení cigaretového kouře, zjišťování toxických složek (škodlivin), pochopení vzorců chování při kouření a vývoj prototypů výrobků a technologií s cílem snižovat množství škodlivin v kouři.

Náš výzkum vyžaduje multidisciplinární přístup a zahrnuje široké spektrum vědeckých oborů včetně molekulární biologie, toxikologie, analytické chemie a biotechnologie.

V posledních letech jsme svůj záběr rozšířili na rozvíjející se kategorie výrobků, např. elektronické cigarety, získávání nových odborných poznatků a zkušeností v různých oborech, jako je např. věda o materiálech, chemie zabývající se preparáty a inženýrství.

Zvyšujeme transparentnost vědeckého poznání souvisejícího se snižováním škodlivosti tabáku, a proto se pravidelně účastníme příslušných vědeckých konferencí a posíláme články ke zveřejnění v odborných recenzovaných periodikách. Od roku 2008 bylo v odborných recenzovaných („peer-reviewed“) časopisech zveřejněno více než 130 článků, jejichž autory byli naši vědci.

Na vývoji a výzkumu produktů nové generace se na celém světě podílí více než 1 500 lidí, takže společnost BAT se může pochlubit širokou škálou zkušeností a odborných znalostí s akademickým zázemím, včetně molekulární biologie, biotechnologie, toxikologie, klinického výzkumu, chemie, vědy o materiálech a inženýrství.

EXTERNÍ ODKAZY

max
large
medium
small
mobile