Naše produkty

V portfoliu výrobků společnosti BAT jsou zastoupeny jak tradiční tabákové výrobky, kdy dochází ke spalování tabáku (např. cigarety), ale i celá řada výrobků, u nichž spalování tabáku neprobíhá.

Mezi naše známé strategické značky patří Dunhill, Rothmans, Lucky Strike, Kent, Pall Mall, Newport, Camel a Natural American Spirit.

Cílem Skupiny je vytvářet „Lepší zítřky“ prostřednictvím stále širší nabídky uživatelsky příjemných, méně rizikových produktů, a snižovat tak zdravotní dopady své činnosti.

Obecně se má za to, že škodlivost související s kouřením cigaret nevzniká z nikotinu, ale z jiných složek kouře, které vznikají při samotném procesu hoření.

Cigarety sice zůstanou ještě nějakou dobu jedním z hlavních zdrojů našich příjmů, ale naší ambicí je postupně přesouvat na produkty, u nichž ke spalování tabáku nedochází.

Do řady potenciálně méně škodlivých produktů společnosti BAT, u nichž nedochází ke spalování tabáku, patří tyto nové kategorie:

  • Vaporizéry jsou zařízení s baterií, v nichž dochází k zahřívání tekutiny (e-liquidu), a tím se vytváří pára, která se vdechuje. Mezi naše značky vaporizérů patří Vype a Vuse*.
  • V zařízeních zahřívajících tabákové náplně (tobacco heating products – THP) dochází místo hoření pouze k zahřívání tabáku, čímž se vytváří aerosol s obsahem nikotinu a tabákovou příchutí, který uživatel vdechuje. Zahřívané tabákové výrobky společnosti BAT jsou nabízeny pod značkou glo.
  • Mezi moderní produkty k orálnímu užívání patří bílé nikotinové sáčky, které neobsahují tabák, ale pouze vysoce čistý nikotin, vodu a další kvalitní potravinářské ingredience, příchutě a sladidla. Globální značka nikotinových sáčků společnosti BAT je Velo (v minulosti u nás známá pod značkou LYFT).

Do řady potenciálně méně škodlivých produktů společnosti BAT, u nichž nedochází ke spalování tabáku patří i tradiční výrobky k orálnímu užití, např. švédský žvýkací tabák „snus“ či americký vlhký žvýkací tabák „snuff“.

Více se o našich produktech dozvíte na firemních internetových stránkách  na adrese bat.com.

* Společnost BAT plánuje do konce roku 2020 všechny své vaporizéry sjednotit pod značkou Vuse.

max
large
medium
small
mobile