O nás

Skupina BAT je přední světovou společností, která byla založena již v roce 1902. V současnosti zaměstnává více než 53 000 lidí na celém světě, působí na 180 trzích a má výrobní závody ve více než 40 zemích.

Globální působnost Skupiny je rozdělena do čtyř regionů s rovnoměrným zastoupením ve vyspělých i rozvíjejících se zemích. Své služby společnost poskytuje více než 150 milionům zákazníků a stará se o 11 milionů maloobchodních prodejních míst.

V České republice působíme od roku 1994 a na českém trhu zaujímáme pevnou pozici. Naše administrativní centrála má sídlo v Praze. Zaměstnáváme více než 190 pracovníků na plný úvazek. Naše portfolio se zaměřuje na mezinárodní značky – Lucky Strike, Rothmans a Viceroy a od roku 2018 také na potenciálně méně škodlivé produkty. Všechny výrobky, které prodáváme, se vyrábějí na území EU. Máme výrobní závody v Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Nizozemsku. Všechny produkty jsou dodávány do našeho centrálního skladu poblíž Prahy, odkud probíhá jejich distribuce po celé České republice.

V portfoliu výrobků společnosti BAT jsou zastoupeny jak tradiční tabákové výrobky, kdy dochází ke spalování tabáku (např. cigarety), tak i celá řada výrobků, u nichž spalování tabáku neprobíhá. Sem patří nové kategorie výrobků s potenciálně nižší škodlivostí – vaporizéry Vype, zařízení zahřívající tabák glo, nikotinové sáčky bez obsahu tabáku Velo, ale i tradiční výrobky k orálnímu užití, např. švédský žvýkací tabák „snus“ či americký vlhký žvýkací tabák „snuff“.

Hlavní sídlo Skupiny se nachází v Londýně a společnost je kótována na londýnské burze. V roce 2019 vygenerovala Skupina příjmy ve výši 25,8 miliard GBP a zisk z provozní činnosti ve výši více než 9 miliard GBP.

Více se o globální podnikatelské činnosti společnosti BAT dozvíte na firemních internetových stránkách  na adrese bat.com.

max
large
medium
small
mobile