Dostupnost webových stránek

Chceme, aby naše webové stránky byly dostupné nejširší veřejnosti, bez ohledu na používané technologie nebo individuální schopnosti.

Proto se snažíme co nejdůsledněji dodržovat příslušné standardy a směrnice a neustále pracujeme na tom, abychom zvyšovali dostupnost a možnost využívání našich stránek.

Naším cílem je splňovat kritéria pro klasifikaci AA podle Směrnic pro dostupnost webového obsahu (Web Content Accessibility Guidelines – WCAG) č. 1.0 vydaných konsorciem World Wide Web  (W3C) Tyto směrnice stanoví, jak zvýšit dostupnost webového obsahu pro osoby s různými typy postižení, nicméně dodržování těchto směrnic obecně zvyšuje uživatelskou přívětivost webových stránek pro všechny uživatele.

Tyto webové stránky byly vytvořeny pomocí kódu, který splňuje standardy W3C pro XHTML a kaskádové styly (CSS). Stránky se správně a konzistentně zobrazují v současných prohlížečích a díky použití kódu splňujícího standardy pro XHTML/CSS by se měly správně zobrazovat i ve veškerých budoucích prohlížečích.

Naše stránky jsou navrženy tak, aby fungovaly bez ohledu na podporu skriptu, kterou nabízí váš prohlížeč. Pro usnadnění přístupu na naše stránky byly použity různé funkce, jako např. možnost změny velikosti stránky, možnost nastavení vysokého kontrastu nebo odkazy umožňující přeskočit hlavní nabídku pro rychlejší navigaci.

I když se všemožně snažíme dodržovat přijaté standardy pro zvyšování dostupnosti a možnosti využívání našich stránek, nejsou tyto postupy možné vždy a na všech místech našich stránek, zejména v případech, kde se příslušné směrnice dosud vyvíjejí.

Provádíme průběžné kontroly našich řešení v souladu s aktualizací platných a přijímaných směrnic a standardů a naším cílem je zajistit stejnou úroveň dostupnosti u všech částí našich webových stránek.

Pokud zaznamenáte při používání našich webových stánek jakékoli potíže, kontaktujte nás prosím e-mailem.

max
large
medium
small
mobile