Produkty nové generace

Alternativy kouření jsou jedním z nejrychleji se rozvíjejících segmentů v odvětví spotřební elektroniky. Snažíme se zlepšovat produkty, které jsou jedničkami v oboru a které mohou potenciálně snížit zdravotní rizika související s kouřením. Produkty nové generace nabízíme ve čtyřech hlavních kategoriích – zahřívané tabákové výrobky, elektronické cigarety, tabák k orálnímu užití a další nikotinové produkty (nikotinové sáčky bez obsahu tabáku). Ty se liší chutí, silou a „rituály“, takže jsme schopni nabízet možnosti, které co nejvíce ladí s potřebami spotřebitelů.

100
Cigarety
Cigarety
Stanovisko potvrzeno epidemiologicky
//
 
THP
THP
Stanovisko bude potvrzeno*
 
Orální tabák
Orální tabák
Stanovisko potvrzeno epidemiologicky
0
E-cigarety
E-cigarety
Stanovisko navrženo úřady ochrany veřejného zdravi*
100
//
 
 
 
0
*Klinické údaje naznačují snížení vystavení vlívu
*Úřady ochrany veřejného zdraví ve Spojeném kralovstvi naznačují snížené riziko
Tyto modely nemusí nutně znamenat, že výrobky nové generace jsou méně škodlivé než cigarety
„Veřejnost reálně ochráníme jen tehdy, pokud se v přístupu FDA zohlední škála rizikovosti u výrobků obsahujícíh nikotin" - Scott Gottlieb, M.D. (Předseda FDA) červenec 2017
 

Zahřívané tabákové výrobky (Tobacco Heating Products – THP)

Zařízení na zahřívání tabáku (THP) jsou zařízení, v nichž se zahřívá tabák, a tak se vytváří pára s obsahem nikotinu a s chutí tabáku, kterou uživatelé vdechují.

Náše stěžejní zařízení na zahřívání tabákových výrobků – glo™ – je zařízení napájené z baterie, které zahřívá speciálně navržené tabákové náplně přibližně na 240 °C. V rámci tohoto procesu vzniká pára s obsahem nikotinu a chutí tabáku, kterou uživatel vdechuje. Výrobek glo™ byl navržen ve Spojeném království a na jeho vývoji se podílela více než stovka odborníků z pěti světadílů, mezi nimiž byli vědci, inženýři, návrháři produktů, odborníci na tabák a toxikologové.

Zařízení glo™ je kompaktní jednotka s jedním tlačítkem, takže její používání je jednoduché a intuitivní. Protože u tabákových náplní nedochází k hoření, nevzniká žádný popel. Výrobek glo™ jsme na trh uvedli v japonském městě Sendai v prosinci 2016 a z úspěchu , který od tohoto okamžiku zaznamenal, máme obrovskou radost. Celostátní uvedení glo™ na trh pak proběhlo v říjnu 2017, a na celkovém růstu této kategorie v Japonsku se podílí 50 %.

Solidního pokroku dosahujeme i na dalších trzích, na které uvádíme tento výrobek, a na rok 2018 a dále plánujeme vstup na další trhy. V České republice bylo glo™ uvedeno na trh v září 2018.

glo

Elektronické cigarety

Elektronické cigarety jsou zařízení napájená bateriemi, v nichž se zahřívají tekutiny – e-likvidy – čímž vzniká pára, která se vdechuje. Většina elektronických cigaret využívá technologii „knotu a cívky“. Cívka – označuje se i jako atomizér – zahřívá bavlněný knot, který přenáší tekutinu, čímž vzniká pára, která se vdechuje. Většina e-likvidů obsahuje vodu, propylenglykol a glycerol, příchutě a nikotin, i když v některých e-likvidech žádný nikotin není.

Protože v elektronických cigaretách nedochází k hoření tabáku, pára obsahuje významně nižší množství škodlivin, než se nachází v kouři vznikajícím při hoření tabáku. Jedná se tedy o jednu indicii, která naznačuje, že elektronické cigarety vykazují oproti tradičním cigaretám potenciálně méně rizikové vlastnosti.

Obecně se elektronické cigarety dělí na systémy otevřené („open systems“) a uzavřené („closed systems“). V uzavřených systémech je uzavřená náplň, která obsahuje e-likvid. Uživatelé do zařízení vloží náhradní náplň jako celek a pak mohou zařízení použít dokud e-likvid nevypotřebují; takto pokračují s dalšími jednorázovými náplněmi. U otevřených systémů uživatelé e-likvid doplňují a míchají v nádobě zařízení dle své chuti, a to například z několika různých lahviček, s obsahem nikotinu a příchutí dle svých preferencí.

V roce 2017 naše společnost koupila společnost Reynolds American Inc., takže jsme v současnosti nejvýznamnějším světovým výrobcem elektronických cigaret. Stěžejní značka elektronických cigaret skupiny – Vype – je v současnosti přítomna na většině největších trhů s elektronickými cigaretami, včetně Spojeného království. Vlastníme i nejvýznamnější značky ve Spojeném království (Ten Motives) a v Polsku (Chic). V roce 2017 jsme dále posílili svůj sortiment elektronických cigaret, protože jsme koupili značku ViP.

První výrobek Vype jsme na trh uvedli v roce 2013 a v současnosti máme v nabídce výběr uzavřených a otevřených systémů, které uspokojí rozmanité preference uživatelů elektronických cigaret. V České republice BAT elektronické cigarety zatím nenabízí.

Vype devices

EXTERNÍ ODKAZY

max
large
medium
small
mobile