jump to search

Jemně řezaný tabák

Jemně řezaný tabák, někdy označovaný též jako tabák na balení nebo plnění vlastních cigaret, je téměř jistě nejstarší formou kouření a historie jeho používání sahá ještě před dobu používání nejstarších typů dýmek.

Je známo, že obyvatelé Severní Ameriky si již před tisíci let balili tabák do kukuřičných nebo palmových listů.

Mnoho výrobců tabáku postupně přešlo na výrobu cigaret, jejichž obliba rostla, takže tabáku na výrobu vlastních cigaret zůstali věrní jen ti nejspořivější kuřáci nebo lidé, kteří mají rádi rituál balení vlastních cigaret.

Pro výrobu směsí našich jemně řezaných tabáků se používá celá řada odrůd, jako např. Burley, Virginia, tabák sušený na slunci i tabák sušený ohněm.

Ruční balení cigaret (Roll-your-own)

K ručnímu balení cigaret nepotřebujete nic víc než cigaretové papírky, tabák a trochu zručnosti. Většina cigaretových papírků se vyrábí s předem připravenými záhyby, do nichž můžete tabák nasypat, přičemž použité množství závisí na každém jednotlivci.

Když je tabák rovnoměrně rozložen po celé délce papírku, je možno cigaretu opatrně zabalit a zalepit.

Výroba vlastních cigaret pomocí plnění tabáku do dutinek (Make-your-own)

Existují také různé strojky, s jejichž pomocí si lidé mohou z obyčejného tabáku a cigaretových papírků vyrobit vlastní cigarety; v těchto strojcích se dají použít dokonce i dutinky s filtrem, takže výsledkem je podobná cigareta, jaká se vyrábí v továrně.

Nejjednodušším strojkem tohoto typu je obyčejná balička. Proces výroby cigarety v baličce je velice podobný ruční výrobě, avšak strojek pomáhá dosáhnout souměrného výsledku při vynaložení mnohem menšího úsilí.

Plničky na cigarety se značně liší co do rozměrů i tvaru, nicméně jejich základní součástí je malá komora ve tvaru trubičky, do níž se nacpe tabák a následně se komora zavře. Takto připravený tabák se pak nacpe do cigaretové dutinky buď manuálně pomocí jednoduchého pístu, nebo v některých případech mechanicky pomocí otočné kličky.

max
large
medium
small
mobile