jump to search

Cigarety

Dospělí kuřáci mají různé preference chuti a síly cigaret.

Snažíme se porozumět preferencím dospělých spotřebitelů a navrhovat cigarety tak, aby tyto preference uspokojovaly. Jsou to právě preference dospělých spotřebitelů, které určují podobu našich směsí – kombinací použitých tabáků, a naší snahou je zajistit, aby směsi ve stejné kvalitě byly na trhu k dispozici po dlouhou dobu, aby byla zachována konzistentní chuť našich produktů.

Příměsi versus čistý tabák

Kuřáci v takových zemích jako je Kanada, Austrálie nebo Spojené království historicky vždy dávali přednost chuti cigaret tzv. virginského stylu, které obsahují buď jen minimum příměsí, nebo vůbec žádné.

Naopak např. v USA a Německu dávají kuřáci přednost cigaretám vyrobeným ze směsi různých druhů tabáku, jako je Burley nebo Oriental, které obvykle vyžadují přidání určitých příměsí. Takové značky bývají označovány jako americké směsi.

Struktura cigarety

Struktura cigarety je složitější, než by se mohlo zdát. Cigareta se skládá ze čtyř základních částí:

  • Tabákový smotek
  • Cigaretový papír kolem tabákového smotku
  • Filtrační část
  • Filtr a náustkový papír kolem filtrační části.


Tabák ve smotku pochází z různých částí tabákových listů – čepele (tj. ploché lupenité části listu), středové části žilnatiny a řapíku (tj. stonkovité části listu).

Cigaretový papír se skládá z papíru a lepidla.

Filtr se vyrábí převážně z vláken acetátu celulózy, kterým se říká „tow“ (koudel). Acetát celulózy se vyrábí z dřevní buničiny. Filtr je obalen papírem slepeným tenkým proužkem lepidla. Někdy se do filtrů přidává také dřevěné uhlí.

Samotný design filtru se může lišit např. perforací, různou délkou nebo hustotou (použitím většího množství vláken), jemností použitých vláken nebo typem použitého materiálu. Všechny tyto variace filtru mohou ovlivnit míru filtrace, a tudíž výslednou chuť.

Náustkový papír se skládá z papíru a lepidla.

Při výrobě každé značky se používá specifická receptura tabákové směsi, zvláštní papír, filtr, míra filtrace, náustkový papír i grafický potisk. Při úpravách designu dochází ke změně síly a chuti a výsledkem může být také snížení obsahu určitých složek v kouři.

max
large
medium
small
mobile