jump to search

O nás

Jsme British American Tobacco (Czech Republic), s.r.o. – česká pobočka nadnárodní tabákové společnosti British American Tobacco p.l.c., největší tabákové společnosti na světě.

V České republice působíme od roku 1994 a na českém tabákovém trhu zaujímáme pevnou pozici. Naše administrativní centrála má sídlo v Praze. Zaměstnáváme více než 350 pracovníků na plný úvazek. Naše portfolio se zaměřuje na mezinárodní značky – Lucky Strike, Rothmans a Viceroy a od roku 2018 také na produkty nové generace.

Všechny tabákové výrobky, které prodáváme, se vyrábějí na území EU. Máme výrobní závody v Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Nizozemsku a Chorvatsku. Naše produkty jsou dodávány do našeho centrálního skladu poblíž Prahy, odkud probíhá jejich distribuce po celé České republice.

Kouření podléhá mnoha regulacím a je zakázáno ve veřejných budovách, v nemocnicích, na zastávkách veřejné dopravy, ve vlacích i v letadlech, stejně tak uvnitř restaurací, barů a kaváren, dále v kinech, divadlech, koncertních síních a na dalších místech. Reklama a propagace je povolena v místech prodeje a je regulována národní legislativou a také naším samoregulačním nástrojem v podobě Mezinárodních marketingových principů. Hlavním principem je, že reklamu na tabákové výrobky cílíme pouze na dospělé kuřáky. Více informací naleznete v části Zodpovědný marketing.

Daří se nám úspěšně stavět na kombinaci našeho mezinárodního přístupu a zkušeností se schopnostmi a úsilím našeho mladého týmu v ČR. Do budoucna máme ambiciózní plány.

Hlavní milníky:

1994 British American Tobacco (Czech Republic), s.r.o., zahajuje činnost, při níž se ve velké míře spoléhá na legální přeshraniční obchod

1995 Uvedení značky Lucky Strike na trh

1997 Uvedení značky Pall Mall na trh

1999 Fúze se společností Rothmans

2005 Uvedení značky Viceroy na trh a následný nárůst podílu na trhu ze 6 % na 13 %

2006 Zaměření na značky Kent a Pall Mall

2008 Fúze se společností Scandinavian Tobacco (STK) vedoucí k historicky nejvyššímu podílu na trhu ve výši 21,3 %

2011 Zaměření na značky Lucky Strike, Rothmans a Viceroy

2014 Česká republika se stává vedoucím trhem uskupení CEC – Central Europe Cluster („Středoevropský klastr“)

2017 Akvizice společnosti Reynolds American Inc.

2017 Česká republika se stává součástí uskupení trhů NCEA – Northern Central Europe Area („Severní oblasti střední Evropy“)

2018 Uvedení produktu nové generace – glo™ – na český trh

max
large
medium
small
mobile